13 Eyl 2014

EVDE BALIK KOKUSUNA ÇÖZÜM

Balık sezonu açıldı,artık mutfaklar buram buram balık kokmaya başlar:))Hiç haz etmediğim bir durumdur bu,ama eşim tam bir balık kolik olunca yapacak bir şey kalmıyor:):)

Neyse balık kokusunu bastıracak bir formül söyleyeyim size hemen,küçük bir tavaya
yumuşatıcınızdan bir miktar  koyun ve üzerine biraz su ekleyin.(Bu tavayı sadece bu iş için ayırın,tekrar yemek yapmak için kullanmayın.)

Bu şeklde bir yandan balık pişerken bir yandan kısık ateşte yumuşatıcı kaynasın,çok uzun süre yapmayın,malum yumuşatıcıdaki kimyasallardan etkilenebilirsiniz.Özellikle bebelerinizi kokular azalana kadar o ortama sokmayın.

4 yorum:

 1. Evet bunu duymuştum :)İyi fikir ama dediğin gibi kimyasalı hava yoluyla daha fazla dağıtıyorsun aslında böyle yaparak...

  YanıtlaSil
 2. Evet haklısınız ama balık kokusuna da tahammülüm yok.Yumuşatıcı yerine vanilya kaynatmayı duymuştum uyguladım fakat pek başarılı bir yöntem değil.

  YanıtlaSil
 3. Benimde ilgimi çekti.Ama yumuşatıcılar petrolden yapılıyor.Benim formülüm sirkeli su kullanmak.Bir arkadaşımda balık kızartırken yanındaki ocakta da elma közler.Elma koku gidermede gayet başarılı oluyor

  YanıtlaSil
 4. sırayla sirkeli su ve elmayı da denicem ,çok teşekkürler:)

  YanıtlaSil

Çok kıymetli yorumlarınızı alalım:)))