12 Mar 2015

Kuplu Bluzum (Burda aralık 2014)Merhaba dostlar ben yine bir şey diktim:):)Bu modelin kalıbını bir kaç hafta önce çıkarmıştım,aslında elbise yaparım niyetiyle kalıbı çıkardım.Sonra elimde esneyen kalın penye tarzı bir kumaş vardı,onunla bu şekilde kısa bir bluz yapayım dedim.Ama ben akıllı elbise yapacağım diye kalıbı kısa çıkarmışım,sonra unuttum.Diktikten sonra benim bluz düdük gibi kaldı üstümde:):):)Ben de altına
ek yapmaya karar verdim,aslında olmasa daha güzel olacaktı sanki ama neyse böyle de fena olmadı:):)
 En çok kolları sevdim:)Aşağıda bir video paylaştım.Oradaki gibi kollara ve manşet kısımlarına büzgü verdim.

Makinamın en geniş ayarında birbirine paralel iki dikiş geçtim.Kol kalıbında yıldız şeklindeki işaretlerin arasını bu şekilde geniş ayarda diktim.Videodaki gibi ipleri çekerek büzüştürdüm,sonra elimle büzüşükleri düzeltim.Bedene birleştirirken ben iki dikiş arasından dikerek birleştirdim.Ve videodaki gibi ipleri çekmeden önce bağlamadım.Belki öyle çok daha düzgün olur. 
Modelin orjinali yandaki gibiydi. Burda Aralık 2014 sayısından aldım.
                                                             


11 yorum:

 1. Bu kalıbı bende çıkardım, uygun bir kumaş denk gelsin dikmeyi düşünüyorum. Kumasin rengi de güzelmiş . Iyi gunlerde giyin inşallah ✂👗💕

  YanıtlaSil
 2. Çok hoş olmuş kiiii...Ellerine sağlık arkadaşım..özendim vallahi :)

  YanıtlaSil
 3. Oooo şahane olmuş arkadaşım, eline sağlık

  YanıtlaSil
 4. Çook tesekkür ederim,ben de çok sevdim ama hala bu kalıptan elbise yapmak istiyorum:):)Ne gözü doymaz insan oldum ben ya:):)

  YanıtlaSil
 5. Benim dikilecekler listemde de var bu ama fırsat olmadı henüz. Sizin bluz çok güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman tavsiyem bu modeli dikince esnek kumaş kullanacaksan bir beden küçük çıkar,esnemiyorsa kendi bedeninde çıkar kalıbı::):)

   Sil
  2. Bunu öğrendiğim iyi oldu :) Ben gene büyük diker, sonra bol bol söylenirdim :D

   Sil
 6. kuplu kalıp nasıl çıkartabilirim yardımcı olabilir misin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben burda dergisinden çıkardım,pratik olarak kıyafetlerden nasıl kuplu kalıp çıkarılıyor ben de bilmiyorum:((Burda Aralık 2014 sayısını tavsiye ederim,o dergiyi alın ve modeli deneyin bence.İnternetten hobisitesi.com dan Burdanın eski sayılarını alabilirsiniz.

   Sil
 7. Süpermiş ellerine sağlık

  YanıtlaSil

Çok kıymetli yorumlarınızı alalım:)))